Zpět

Učinkování GLORE v EMEA Masters

5 května 2024

Hned v našem prvním splitu jsme uhráli vstupenku do Play-in fáze EMEA Masters, kam jsme se vydali reprezentovat náš region. I přes těžkou skupinu jsme se neztratili a v poslední hře jsme bojovali o možnost tierbreaku a postupu do Knockout stage. I když se nám to nakonec nepodařilo, výsledek 3/3 a získané zkušenosti jsou pro nás dobrým příslibem do budoucna.

Na soupisku se nám vrátil support Only35, který spolu s rainingem tvořil velmi silnou a spolehlivou botlane. Díky jeho návratu jsme mohli do turnaje vstoupit kompletní a plni očekávání ohledně losu skupin.

Kvůli výsledkům minulých let je seed dva z Hitpoint Masters zařazen až do posledního čtvrtého koše. Bylo nám tedy jasné, že budeme útočit spíše z pozice outsidera a že můžeme hlavně překvapit. Z osudí losu se na nás štěstí příliš neusmálo, když jsme dostali z třetího koše arabské Geekay Esports s hráči jako Leo, který si zahrál korejskou LCK, Elramir, který dokázal ovládnout celé EMEA Masters Spring v minulé sezoně, a na topu s hráčem jako Bong, který si zahrál jak na MSI, tak na Worlds 2023.

Los druhého koše k nám byl příznivější, když jsme dostali EGN Esports, jenž jsou vítězové portugalské LPLOL. Za to los nám z prvního koše přiřadil Gentle Mates z francouzské LFL, jejichž dresy obléká kupříkladu slovenský support Kamilius, korejský marksman BAO, jenž má zkušenosti s LCK, a také Ragner, který ví, jaké to je hrát finále EMEA Masters.

S respektem, ale nikoliv strachem jsme se v prvním zápase pustili do Gentle Mates. Favorit z Francie si v prvních minutách vybudoval lehké vedení, které se rozrostlo na několik tisíc, nicméně i z deficitu jsme dokázali hrát vyrovnanou partii. Velký problém se ukázal BAO a jeho scaling, který se nepodařilo zpomalit, a tak ve 39 minutě padl náš nexus, nad nímž stála šesti itemová 13/2/7 Jinx.

Přes počáteční porážku se hráči GLORE dokázali oklepat a ve 35 minutách přejeli EGN, a to zejména díky 13/1/9 Kindred, kterou skvěle pilotoval jokaa. A jak se říká: “s jídlem roste chuť,” vítězství v posledním zápase dne proti Geekay Esports, týmu plnému hvězd, který nezvolil úplně nejlepší taktiku, bylo tentokrát hlavně díky Envy Carry. Jeho Yone dokázal svého oponenta s Azirem úplně vymazat, a tak jsme si připsali druhou výhru a den zakončili s pozitivním skóre 2/1.

Geekay v prvním utkání druhého hracího dne přišli lépe připraveni, a hra se od začátku vyvíjela podle jejich představ. Nexus společně s hráči GLORE dokázal odolávat pouze 25 minut, a arabský tým tak s námi srovnal účty. Odplatit se nám chtěli i EGN, ale proti byl zejména Envy Carry a raining. Hra nakonec dopadla v náš prospěch, a báze Portugalců ve 27 minutě kapitulovala.

Stav 3/2 vypadal velmi slibně, ale Gentle Mates, náš sok do poslední hry, se jevil jako těžký oponent. Pro větší šanci na postup jsme potřebovali pomoc od EGN, kteří čelili Geekay, a nevedli si vůbec špatně. Nicméně zkušenost arabského týmu byla znát, a ve hře trvající 41 minut byl Leo s Jinx nezastavitelný a ukončil tak zápas pentou se skóre 18/2/8.

Karty byly jasně rozdané. Výhra znamená tierbraker proti Geekay a porážka konec v EMEA Masters. Nervozita byla patrná od počátku zápasu, šlo přeci jen o hodně. Nicméně zkušenosti a klid týmu z LFL byly patrné od počátku a tak přišla celkem rychlá a jednoznačná hra.

Nepostup do další fáze soutěže a porážky vždycky zabolí. Každopádně chuť, předvedená hra a schopnost, s jakou si hráči GLORE poradili s úrovní soupeřů, byla nad očekávání. Skóre 3/3 je něco, za co se nemusíme stydět.

První split v Hitpoint Masters, první finále, solidní prezentace týmu a regionu v Evropě jsou něco, na co můžeme být pyšní!

Partneři

  • FIFINE
  • Leo Express
  • Puma
  • TP-Link
  • White Shark