Zpět

Report z ICL60 v Budapešti

18 března 2024

Během uplynulého víkendu, konkrétně od 8. do 10 března, se v maďarském hlavním městě konala akce s názvem ICL60 by Kebit ve hře Call of Duty 2, a to i s naší účastí. Nyní Vám přinášíme report z celé akce.

Den první – cesta do Maďarska
Na turnaj jsme vyrazili den předem ve čtvrtek ráno, a to z toho důvodu, že nás čekala ranní skupina. Samozřejmě se nám cesta neobešla bez různých komplikací, a tak nám cesta trvala neuvěřitelných 9 hodin. Po příjezdu přišlo na řadu ubytování a návštěva herny. Bohužel, stejně jako v Polsku, tak i zde na nás došlo a při zpáteční cestě z herny jsme měli za stěrači dárek od místního policisty. Nejlepší věcí na celém tom dni byla návštěva místní restaurace U Ferdinanda, kde se dočkáte nejen českého piva, ale i výborného jídla a příjemné obsluhy.

Den druhý – skupina A
Budíček v pátek okolo 7 hodiny ráno znamenal, že nás čeká první den turnaje. Příchod do herny v 8:00, zapojení periferií a chvilku po 9 hodině začíná boj ve skupině A. Troufám si říct, že první dva zápasy pro nás měly být na rozjezd to pravé, což se také potvrdilo. Nejdříve výhra nad OTPISANI 13:7 a poté výhra nad polskými sousedy z beBrave Squad 13:8. Ve třetím kole nás čekali HAUNTED, kde nám nesednul výběr mapy v podobě Matmaty. Tomu odpovídal i výsledek 13:3 v náš neprospěch. Čtvrté kolo a těsná, ale pohlídaná výhra nad Nolifers 13:10. Další problém nastal s týmem superQualities na Carentanu. Když to teď člověk vidí zpětně, tak nás tato prohra 13:5 stála celkové 1. místo ve skupině. Nutno podotknout, že všechny naše výhry jsme získaly na Breakoutu, což byla i mapa, kde nás čekal i poslední soupeř Kompleksiii. Po prvním halfu bylo skóre 8:4 pro Kompleksiii a mohlo to dopadnout všelijak, ale comeback a následné vítězství čekal málokdo. Co se taktického i herního projevu týká, tak si troufám tvrdit, že to byl jeden ze dvou našich nejlepších zápasů na turnaji. Nakonec jsme získali 12 bodů ve skupině a 4. místo. Po blamáži na TLS v Praze to byla ovšem změna k lepšímu.

Den třetí – odpočinek a začátek Playoff
V sobotu nás čekalo volné dopoledne, jelikož se musela odehrát skupina C. Proběhla návštěva vyhlášených trhů, nějaké nákupy a také oběd. Samozřejmě kde jinde než U Ferdinanda. Poslední skupina se dohrála kolem 14 hodiny a my již netrpělivě čekali na soupeře. Tím se nakonec stali superQualities, kteří nás ve skupině přejeli na Carentanu. Po první prohrané mapě přišel comeback a my si tak mohli vychutnat postup do 2. kola WB po výhře 2:1 na mapy. Zde nás ale čekali maďarští no tag v čele s Kebitem. Prohra 2:0 a my padáme do LB, kde se utkáme v neděli s týmem Obscure. Následovala cesta na pokoj, kam jsme přišli kolem půlnoci, takže se šlo do sprchy a spát.

Den čtvrtý – konec v PO a cesta domů
Poslední den turnaje je tu. Vstáváme tak, abychom na 8 hodinu byli na místě. Po menším zpoždění provozního herny usedáme k počítačům a následuje rozehra. Jak jsem již psal, tak v dalším kole LB nás čekali Obscure. Nepříjemný soupeř a ke všemu na naší ne moc oblíbené mapě Toujane. Skóre se přelévá ze strany na stranu, ale naštěstí zápas skončil 13:11 v náš prospěch. Následující kolo nás čekal další tým ze skupiny, a to Kompleksiii. Při pohledu na skóre by se dalo říct, že nás soupeř hladce porazil. Bohužel díky naší nemohoucnosti na obou mapách jsme více kol darovali, než vyhráli. To se samozřejmě nesmí stávat a prohra 0:2 na mapy pro nás znamená konečnou. Balíme, loučíme se a vyrážíme směr Česká republika.

Nakonec si odvážíme celkově 7. místo z 20 týmů. Výsledek není špatný, ale mohl být ještě o něco lepší. Do budoucna se jako tým budeme snažit vyvarovat určitým chybám a posunout se zas o něco dále.

Partneři

  • FIFINE
  • Leo Express
  • Puma
  • TP-Link
  • White Shark