Zpět

Svitavy a cesta GLORE do Evropy

4 dubna 2024

Máme za sebou jarní regular split a playoff naší jubilejní sezony v Hitpoint Masters, ve kterém jsme si vedli nad očekávání! Grandfinále ve Svitavské fabrice sice nedopadlo úplně podle našich představ, ale rozhodně odcházíme s hlavou vztyčenou a motivací do další práce.

Do naší první sezony v nejvyšší lize jsme rozhodně nevstupovali jako favorit nebo aspirant na postup do playoff. A i když v Masters proběhla rozsáhlá rotace týmů, tak nikdo neočekával, že budeme útočit na neotřesitelnou dvojku. Během offseason se nám povedlo posílit a očekávání prvních zápasů bylo hmatatelné od všech hráčů.

Vstup do soutěže se nám povedl na výbornou! Hned v prvním zápase jsme dokázali zvítězit, a i když následně přišla porážka od Entropiq, tak jsme se dokázali oklepat a udělat šňůru čtyř vítězství za sebou, čímž jsme si dokázali získat respekt ostatních týmů. Následně se střídaly dobré výkony s těmi horšími, ale umístění v top dva, a tedy vstup do playoff v horní části pavouka nám neunikl.

Jak se ve sportu i esportu říká: „playoff je jiná soutěž“ a toto pravidlo platilo i v naší první vyřazovací sérii ve smetánce České scény. Entropiq jsme dokázali zaskočit zcela nepřipravené a dovolili jim uhrát pouze jednu mapu. Postup do finále ligy a zároveň na EMEA Masters se stal skutečností!

Legendární Svitavská fabrika, Mekka tuzemského esportu nás uvítala ve finále a opět byl naším soupeřem tým Entropiq. Ovšem tentokrát to byla trochu jiná BO5, Zelení byli jistější a přesnější ve svých rozhodnutích a dokázali si dokráčet k vítězství 3:0.

Hráči GLORE vedeni EdbyKem, neměli tolik zkušeností, projevila se i nervozita a určitou roli sehrála i nucená výměna na roli supporta. Finále nedopadlo tak, jak bychom si přáli, přesto je potřeba hodnotit tuto část sezony pozitivně. Získali jsme mnoho zkušeností, vyzkoušeli jsme si, že se dokážeme měřit s kýmkoliv a postoupili do play-in EMEA Masters, což jsou parádní zprávy.

Naše cesta započala královsky, ale stále nás toho hodně čeká…

#RETURNOFTHEKING

Partneři

  • FIFINE
  • Leo Express
  • Puma
  • TP-Link
  • White Shark